Jak działa Fundacja Instytut X

Naszym głównym celem jest pomoc osobom po urazie kręgosłupa, osobom niepełnosprawnym w powrocie do zdrowia i pełnego życia. Cel ten będziemy realizować na kilka sposobów.

Szkolenia zawodowe dla niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne które chcą pozostać aktywne zawodowo, często mają problem ze znalezieniem pracy, szczególnie gdy w wyniku wypadku lub urazu nie są w stanie wykonywać zawodów którymi zajmowały się wcześniej. Aby pomóc takim osobom organizujemy szkolenia i kursy mające na celu przekwalifikowanie zawodowe.

Praca dla niepełnosprawnych

Organizowane przez nas kursy i szkolenia mają na celu pomoc w znalezieniu pracy. Po odbytych szkoleniach pomagamy w znalezieniu odpowiedniego miejsca pracy, pomoc w pracy zdalnej, a nawet w założeniu własnej działalności gospodarczej.

Wyjazdy Lecznicze

Organizujemy oraz finansujemy wyjazdy lecznicze do sanatoriów oraz placówek rehabilitacyjnych w Polsce oraz zagranicą. Pomoc specjalistów fizjoterapeutów jest niezbędna dla powrotu do zdrowia.

Medycyna regeneracyjna / Terapia komórkami macierzystymi

Uszkodzenie rdzenia kręgowego często prowadzi do głębokiego kalectwa. Są jednak metody leczenia które w niektórych przypadkach pomagają w odzyskaniu częściowej sprawności. Jeśli więc istnieją przesłanki że terapia taka może przynieść nawet nieznaczną poprawę, chcemy pomagać we współfinansowaniu takiego leczenia.

Spełnianie marzeń

Walka z niepełnosprawnością pochłania nie tylko środki materialne, ale czasami również ograbia nas z radości życia. Czym jednak jest życie pozbawione celu i marzeń? Fundacja Instytut X stawia sobie za cel spełnianie marzeń osób które mają utrudnione możliwości w samodzielnym dążeniu do nich oraz ich realizacji.

Wsparcie finansowe i rzeczowe dla niepełnosprawnych

Czasami codzienne zmagania z niepełnosprawnością pochłaniają wszelkie środki osoby poszkodowane i jej najbliższych osób. W takich sytuacjach fundacja ma na celu pomoc osobom niepełnosprawnym również w formie środków finansowych i rzeczowych.

Chcesz uzyskać więcej informacji? Napisz do Nas

[contact-form-7 id=”112″ title=”Formularz Kontaktowy Działania”]